SML Motonet SM-Motocross Hyvinkää 18.-19.5.2019 Aikataulu

MP RACING Motocross lauantai 18.5.2019

Perjantai 17.5.2019
Ilmoittautuminen ja katsastus klo 18.00–20.00

Lauantai 18.5.2019
Ilmoittautuminen ja katsastus Klo 07.00 – 08.00, sunnuntain kilpailijat klo 18.00−20.00
Varikkoalue avataan sunnuntain luokkiin tuleville n. klo 18:30

Äänitarkastus katsastuksen yhteydessä sekä kilpailupäivän aikana

8:05 Ajajakokous lähtöpuomilla

8:15 HARJOITUKSET Nonstop aikataululla

Startti + harjoitus + aika-ajo
Näytösluokka ATV MAX 250 2 kierr
MXV55 Suomen Cup 2 + 5 + 15
MXV45 Suomen Cup 2 + 5 + 15
MXV35 Suomen Cup 2 + 5 + 15
MXJ Ryhmä A Suomen Cup 2 + 5 + 15
MXJ Ryhmä B Suomen Cup 2 + 5 + 15
MXATV SM 2 + 5 + 15

TAUKO

Kilpailuerät 1 Erä min + 2 kierr

11:45 Näytösluokka ATV MAX 250 2 kierr
12:00 MXV55 Suomen Cup 15 min + 2 kierr, 
12:30 MXV45 Suomen Cup 15 min + 2 kierr, 
13:00 MXV35 Suomen Cup 15 min + 2 kierr, 
13:30 MXJ Suomen Cup 20 min + 2 kierr, 
14:05 MXATV SM / MXATV Veteraanit 15 min + 2 kierr, 

TAUKO

Kilpailuerät 2

15:15 Näytösluokka ATV MAX 250 2 kierr
15:30 MXV55 Suomen Cup 15 min + 2 kierr, 
15:55 MXV45 Suomen Cup 15 min + 2 kierr, 
16:20 MXV35 Suomen Cup 15 min + 2 kierr, 
16:45 MXJ Suomen Cup 20 min + 2 kierr, 
17:20 MXATV SM / MXATV Veteraanit 15 min + 2 kierr, 

MXATV SM Kolme parasta kukitetaan välittömästi 1 erän jälkeen
MXATV SM Palkintojenjako 3 parasta välittömästi 2. erän jälkeen
Palkintojenjako heti kun mahdollista

 

Motonet SM -Motocross sunnuntai 19.5.2019

Lauantai 18.5.2019
Ilmoittautuminen ja katsastus klo 18.00−20.00
Varikkoalue avataan sunnuntain luokkiin tuleville heti kun mahdollista (n. klo 18.30)

Sunnuntai 19.5.2019
Ilmoittautuminen ja katsastus klo 07.30 – 08.45

Äänitarkastus katsastuksen yhteydessä sekä kilpailupäivän aikana


8:50 Ajajakokous lähtöpuomilla

9:00 HARJOITUKSET Nonstop aikataululla
Startti + harjoitus + aika-ajo
SM MXC/A 2 + 5 + 20
SM MX2 2 + 5 + 20
SM MX1 ryhmä A 2 + 5 + 20
SM MX1 ryhmä B 2 + 5 + 20

TAUKO

Kilpailuerät 1 Erä min + 2 kierr
12:00 SM MXC/A 20 min + 2 kierr, tutustumiskierros ennen erää (vapaaehtoinen)
12:40 SM MX2 25 min + 2 kierr, tutustumiskierros ennen erää (vapaaehtoinen)
13:25 SM MX1 25 min + 2 kierr, tutustumiskierros ennen erää (vapaaehtoinen)

TAUKO

Kilpailuerät 2 Erä min + 2 kierr
15:00 SM MXC/A 20 min + 2 kierr, tutustumiskierros ennen erää (vapaaehtoinen)
15:40 SM MX2 25 min + 2 kierr, tutustumiskierros ennen erää (vapaaehtoinen)
16:25 SM MX1 25  min + 2 kierr, tutustumiskierros ennen erää (vapaaehtoinen)

Kolme parasta kukitetaan välittömästi erän jälkeen
Palkintojenjako 3 parasta välittömästi 2. erän jälkeen